FOLIA prestretch

Zabezpieczenie towarów folią prestretch

Osoby, które są odpowiedzialne w ogrodzie za zabezpieczenie zebranego materiału, powinny mieć do dyspozycji takie narzędzia, które są łatwe w użyciu. Przykładem produktu, z którym wydajnie i szybko s czytaj więcej »

rozdzielnice elektryczne

Pamiętajmy o najlepszych rozdzielnicach

Jeżeli pracujesz w branży elektrycznej to musisz zapamiętać wszystkie produkty, które będą gwarantowały profesjonalną obsługę. Najlepiej jest przedyskutować wiele ofert pragmatycznych, które będą dot czytaj więcej »

gadżetY plażowe

Na wakacje kup sobie gadżety plażowe

Chcesz mieć gwarantowane najlepsze artykuły, które przydadzą się podczas wakacji? Przed wyjazdem na wczasy warto kupić te produkty, które będą idealnie się sprawdzały np. na plaży. Nie ma nic lepszeg czytaj więcej »

nAJLEPSZA KARMA dla psA

Karmy dla psów po sterylizacji – jakie powinny być?

Psy i suczki, które przebyły zabieg sterylizacji lub kastracji często zachowują się zupełnie inaczej niż przed zabiegiem. Przede wszystkim, w zależności od płci, potrzebują mniej lub więcej czasu aby czytaj więcej »

 

Karmy dla psów po sterylizacji – jakie powinny być?

Psy i suczki, które przebyły zabieg sterylizacji lub kastracji często zachowują się zupełnie inaczej niż przed zabiegiem. Przede wszystkim, w zależności od płci, potrzebują mniej lub więcej czasu aby dojść do siebie. Wykonanie takiej operacji ma wiele zalet np. zmiejszenie agresywności u psów, która jest związana z popędem płciowym itp. ale wiąże się również z pewnymi skutkami ubocznymi. Pies lub suczka po kastracji/sterylizacji mają zaburzoną gospodarkę hormonalną co może prowadzić do powstania nadwagi lub otyłości. Objawia się to przede wszystkim nadmiernym apetytem i zwolnioną przemianą materii. Aby nie dopuścić do tego, żeby nasz podopieczny za bardzo przybrał na wadze ważna jest odpowiednio dostosowana dieta. Zatem jakie powinny być karmy dla psów po sterylizacji? Co powinny zawierać? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak wspomnieliśmy wcześniej zwierzaki poddane zabiegom sterylizacji lub kastracji częściej borykają się z nadwagą lub otyłością z powodu zwiększonego apetytu i zmiejszonej przemianie materii. Mając to na uwadze musimy pamiętać, że karmy dla psów po sterylizacji powinny być przede wszystkim niskokaloryczne. Dzięki temu możemy ograniczyć ilość spożywanych przez psa kalorii i zapobiec powstaniu nadwagi.

najlepsza karma dla psa po sterylizacji, oprócz tego, że powinny być niskokaloryczne, muszą być przede wszystkim dostosowane do wieku, wagi i rasy naszego podopiecznego. Nie można zatem podać małemu pieskowi karmy przeznaczonej dla psów dużych ras ponieważ nie przyniesie ona oczekiwanych efektów. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć szereg produktów przeznaczonych dla psów kastrowanych zarówno dużych, średnich jak i małych ras z których każdy właściciel znajdzie produkt, który go zadowoli.

Warto również wspomnieć, że nie tylko typowe karmy dla psów po sterylizacji spełnią idealnie zadanie, które zostało im powierzone. Jeśli głównym problemem naszego psa po zabiegu jest ryzyko wystąpienia nadwagi równie dobrze możemy wybrać pokarm przeznaczony dla psów borykających się z tym problemem. Również te karmy dla psów są przede wszystkim niskokaloryczne i bardzo sycące.

Zawartość karm dla psów kastratów może diametralnie się od siebie różnić. Ważne jest jednak przede wszystkim, aby miały niską zawartość tłuszczu z uwagi na ryzyko wystąpienia nadwagi. Dodatkowo powinny być wzbogacone o błonnik, który wspomoże pracę układu trawiennego i przyśpieszy metabolizm.

Nie tylko skład karmy jest ważny jeśli chodzi o żywienie psów po kastracji. Równie ważne, jeśli nawet nie ważniejsze, jest zachowanie odpowiednich proporcji i nie przekraczanie określonej ilości podawanych posiłków. Nawet najlepsze karmy dla psów nie będą skuteczne jeżeli będziemy podawać naszemu psu pokarm w zbyt dużej ilości.

Podsumowując najlepsza karma dla psa kastratów powinny być przede wszystkim niskokaloryczne i odpowiednio dostosowane do konkretnego psa. Nie jest konieczne zatem kupowanie typowych karm dla psów po przebytej sterylizacji bowiem karma dla psa z nadwagą sprawdzi się równie skutecznie. Szukając zatem produktu, który ma być przeznaczony dla psów po sterylizacji musimy przede wszystkim dokładnie czytać etykiety i dobrać dla naszego podopiecznego taką karmę, która będzie nie tylko zdrowa, ale również i smaczna.